KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14823256
nr 1482 3256
Inge Blomqvist
(1923-2010), Sverige
Oljemålning, Stilleben med frukter och blomster. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram. 103x93 cm
Inge Blomqvist, dansk-svensk bildkonstnär född Roug i Danmark 1923, död 2010 i Barsebäck.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 19:21:35
500 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.600 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
7
1.900 kr
Inge Blomqvist
Läs mer om Inge Blomqvist